FC Argeș a învins Dacia Unirea Brăila, scor 4-1, în Liga II

Formaţia FC Argeș a câştigat, scor 4-1, meciul disputat, sâmbătă, pe teren propriu, în compania echipei Dacia Unirea Brăila, într-un meci din etapa a XIV-a a Ligii a II-a.

Pentru gazde au marcat Ionuț Șerban în minutele 28 și 66, Vasile Gheorghe în minutul 83 și Cătălin Barbu 90+3, iar pentru oaspeți a punctat francezul Le Metayer.

FC Argeş: Oct. Popescu – Tofan, Turda, Hreniuc, Şerbănică, Ct. Stan, I. Şerban, Vas. Gheorghe, R. Costin, I. Năstăsie, Ct. Barbu. Au mai jucat: Popa, Panai și Enceanu. Antrenor: Emil Săndoi

Dacia Unirea: R. Avram (cpt.) – Gab. Niţă, Pleşa, B. Hamza, Manu – Coteţ, Lu – Van den Driest, Mucuţă, Ciucureanu – Bebey. Au mai jucat Mihalcea, Robu și Le Metayer.Antrenor: Florentin Petre

Aerostar – Ripensia 2-0
A marcat: Buhăceanu (44), Vraciu (78)
FC Argeș – Brăila 4-1
A marcat: I. Șerban (27, 65), V. Gheorghe (83), Barbu (90+3)/ Metayer(72)
Energeticianul – Clinceni 0-1
A marcat: C. Gliga (3)