Premii pentru Pitești la Campionatul național de poliatlon copii 10-11 ani!

UPDATE, 28 noiembrie:

Bazinul Olimpic Pitești a găzduit o nouă ediţie a Campionatului Național de Poliatlon 2019 (10-11 ani), desfãșurată în perioada 22 noiembrie - 24 noiembrie, la care au participat 487 de sportivi de la 65 de cluburi din țară.
De la cluburile din Pitești s-au evidențiat sportivii: 
• Răducanu Gabriel, legitimat la LPS Viitorul Pitești și antrenat de profesor Marinela Picui, câștigătorul titlului de Campion Național de Poliatlon băieți - 11 ani, medaliat cu aur la probele 200 m mixt, 50 m bras, 50 m liber și cu argint la probele 200 m liber, 50 m fluture, 50 m spate; 
• Dumitru Theodora, de la CSM Pitești - locul IV, atât la 50 m spate, fete - 10 ani, dar și la 50 m liber, fete - 10 ani;
• Locul V - Giuroiu Daniel, Trașcă Vlad, Barbu Tiberiu, Mihăilă Daniel, ștafeta la 4x50 m liber băieți - 11 ani; 
• Locul V - Giuroiu Daniel, Trașcă Vlad, Barbu Tiberiu, Tîrlă Ștefan, ștafeta 4x50 m mixt băieți - 11 ani;
• Locul V - Niculae Alexandru, la 50 m bras -10 ani 
• Locul VI - Trașcă Vlad, 50 m bras băieți 11 ani și 200 m mixt băieți - 11 ani.

 

 

Bazinul Olimpic Pitești va fi gazda unei noi ediţii a Campionatului Național de Poliatlon 2019 (10-11 ani), care se va desfãșura începând de vineri, 22 noiembrie, până duminică, 24 noiembrie. La această ediţie participă 487 de sportivi de la 65 de cluburi din țară.  Pentru suporteri și spectatori, pentru toți cei dornici să asiste la competiție, intrarea este liberă.

 

 

Program Campionatul Național Poliatlon Copii 10-11 ani 

 

Pitești 22.11.2019 - 24.11.2019


Joi 21.11.2019 
15:00 – 16:00 – antrenament oficial sportivi participanți de la cluburile ACA, ACN, ACT, AGL, ALB, ALS, AQU, ASP, ATB, BAM, BCC, BSC, CAT, CES, CJI, COB, COR;
16:00 – 17:00 – antrenament oficial sportivi participanți de la cluburile CPT, CSB, CSN, CSP, CST, CTR, DAC, DEL, DIN, EMA, GAR, HYP, LBR, LER, LLP, LPT, MAR, MBV, MED, MGL, MPL, MRT, MSB, MTG; 
17:00 – 18:00 – antrenament oficial sportivi participanți de la cluburile MTM, NAD, PCT, PET, REN, S4L, SCP, SGH, SGL, SHD, SPL, SRT, SS7, SSB, SSV, STE, STG, STM, SVU, SWM, TGM, TSP, TUD, VSK;
15:00 – 18:00 - acreditarea sportivilor / plata taxei de participare (incinta bazinului de înot);
18:00 – ședința tehnică (incinta bazinului de înot).

 


Vineri 22.11.2019
08:30 – 09:30 – încălzire sportivi
09:30 - reuniunea I
16:00 – 17:00 – încălzire sportivi
17:00 - reuniunea II

 


Sâmbătă 23.11.2019
08:30 – 09:30 – încălzire sportivi
09:30 - reuniunea III
16:00 – 17:00 – încălzire sportivi
17:00 - reuniunea IV

 


Duminică 24.11.2019
08:30 – 09:30 – încălzire sportivi
09:30 - reuniunea V