Grevă japoneză la Direcția Județeană de Sport și Tineret!

Sindicatul Naţional Sport şi Tineret va stabili, în perioada următoare, un plan de acţiuni în vederea soluţionării problemelor cu care se confruntă sistemul.

Turneul Comesad BCR Open va transforma Piteștiul în capitala tenisului

A șasea ediție a turneului Comesad BCR Open se va desfășura în perioada 13-19 August, pe terenurile Complexului Sportiv Comesad.

FELICITĂRI! Argint și bronz pentru micii tenismeni ai CS Dacia Mioveni

Micuții au făcut senzație în cadrul competiției.

DTO Tellur Rally Team gata de start! A început Raliul Perla Harghitei!

Sunt în total 12 probe de clasament din care 6 probe speciale distincte, fiecare dintre ele oferind concurenților, dar și publicului zone deosebit de spectaculoase.

CS Mioveni a câștigat clar primul amical al verii

Pentru argeșeni au punctat Cosmin Năstăsie 2, Popescu plus un autogol al oaspeților.

AZI! INTERNATIONAL AUTOTEST CHALLENGE la Domnești!

Comuna Domnești din Argeș a devenit pentru a patra oară gazda unui campionat de automobilism de mare succes.

CS Dacia Mioveni, trei medalii de bronz la naționalele de oină

Competitiile au fost organizate de Federaţia Română de Oină şi Clubul Sportiv Dacia Mioveni 2012, în colaborare cu Primăria şi Consiliul Local Mioveni, Direcţia Judeţeană pentru Sport şi Tineret Argeş şi SC Servicii Edilitare pentru Comunitate Mioveni SRL.

Buleică, transferat oficial de FC Argeș

Buleică a făcut junioratul la Școala de Fotbal ”Gică Popescu”. S-a afirmat la Universitatea Craiova, apoi a evoluat la echipe precum Petrolul Ploiești, CS Turnu Severin, U Cluj, Pandurii Târgu Jiu,  Concordia Chiajna și UTA.

Doliu în sportul românesc! A murit fostul preşedinte al CS Rapid Bucureşti

Fost atlet de performanţă, Mihai Zaharia a activat la CS Rapid din postura de sportiv, antrenor şi apoi conducător.

Pugiliștii de la cluburile CS Preda Pitești și CS Mioveni au obținut două medalii la naționalul de box pentru tineret

Cătălin Pandelea  (CS Mioveni) la categoria 81 kilograme a obținut medalia de aur.
Florin Șerban, sportiv legitimat la CS Preda, a venit pe locul al treilea la categoria 75 kg.

FELICITĂRI! Robert Glință- un nou RECORD NAȚIONAL! Aur la Roma!

Înotătorul a câștigat medalia de aur în proba de 50 m spate din cadrul concursului internațional  „Sette Colli”.

Florentina Ivănescu atacă podiumul balcanic

Eleva antrenorului Valentin Ioniţă este multiplă medaliată la competiţiile interne din 2018, iar în acest an şi-a trecut în palmares şi bronzul la Cupa Africii.

Denisa Dragomir, bronz la Campionatul Mondial!

Sportiva clubului nostru care este pregătită de antrenorul Valentin Coroja a ocupat locul 4 în concursul individual şi a terminat pe locul 3 cu echipa României.

CS Dacia Mioveni l-a readus pe banca tehnică pe Daniel Gheorghe

Echipa feminină de handbal CS Dacia Mioveni 2012 va avea, începând de duminică, 1 iulie 2018, un nou antrenor principal în persoana lui Daniel Gheorghe, potrivit paginii oficiale a clubului argeșean.

FC Argeş începe pregătirea pentru noul sezon!

În curând, echipa urmează să meargă în cantonament.

FC Argeș – statistica sezonului 2017-2018

Alb-violeţii au pornit mai greu în campionat, dar pe parcurs s-au redresat și au terminat campionatul în apropierea podiumului.