Măcel la Bradu, Real – Unirea Bascov 0 -18

Sâmbătă, 30 septembrie, a fost „măcel” la Bradu. Fotbaliştii de la Unirea Bascov au consemnat un scor de cartea recordurilor, învingând echipa Real Bradu, lanterna roşie, cu un scor fabulos: 18-0. După fluierul final al primei reprize, tabela arăta 2-0, însă după pauză s-a dezlănţuit potopul la poarta celor de la Real Bradu, care au făcut pur şi simplu figuraţie în meciul cu liderul la zi al clasamentului.

La finalul meciului, pe pagina de Facebook a echipei Unirea Bascov susţinătorii au început să facă tot felul de glume pe seama meciului: „Aţi jucat handbal?”, „N-au avut portar?” - s-au întrebat suporterii bascovenilor.

Citiți AICI articolul ... BCM U Pitești – BC Mureș 72-63, în prima manșă a Cupei României