Ludicus și-a desemnat câștigătorii

Festivalul Naţional de Teatru pentru Copii şi Tineret „Ludicus”- Mioveni 2016 s-a încheiat duminică. Peste 200 de participanți din județ și din țară s-au întrecut pentru trofeul festivalului.
Câștigătorii au fost premiați cu diplome, plachete şi premii în bani.

CITEȘTE ȘI ... INCREDIBIL! Sunt disperați! Au stat 16 ore în fața Agenției de Mediu pentru subvenție


Iată câştigătorii:
TROFEUL FESTIVALULUI LUDICUS - Trupa Birlic - liceu (piesa “Harap Alb”), Fălticeni
TRUPE GIMNAZIU
Premiul I - KIDStar, Slatina
Premiu II - Bastion, Buftea
Premiul III - Ad-Hoc, Pitești
Premiul special al juriului – PeriFeriGeriLeriMini, București
TRUPE LICEU
Premiul I – Thaliamar, Mangalia
Premiul II - Victoria Art, Bucuresti
Premiul III - Ad-Hoc, Pitesti
Premiul special al juriului – Altfel, Caracal
INTERPRETARE INDIVIDUALĂ GIMNAZIU
Premiul I - Rucsandra Daria Maria, Câmpulung Muscel
Premiu II - Nicolae Simescu, Mioveni
Premiul III - Șendroiu Sânziana, Câmpulung Muscel
Premiul III - Teodora Tudose, Pitești
Premiul special al juriului - Mannu Sofia, Câmpulung Muscel
INTERPRETARE INDIVIDUALĂ LICEU
Premiul I- Larisa Voiculescu, Pitesti
Premiu II - Andrei Barbu, Pitești
Premiul III - Andreea Miki State, Slatina
Premiul III - Anastasia Dade, Bucuresti
Premiul special al juriului - Alex Dediu, Bucuresti
PREMIU DE INTERPRETARE MASCULINA (rol principal) GIMNAZIU - Tiberiu Pancu, Buftea
PREMIU DE INTERPRETARE MASCULINA (rol secundar) GIMNAZIU - Brăgărea Teodor, Câmpulung.
PREMIU DE INTERPRETARE FEMININĂ (rol principal) GIMNAZIU - Maria Toma, București, Bianca Neacșu, Pitești.
PREMIU DE INTERPRETARE FEMININĂ (rol secundar) GIMNAZIU - Ioana Drăguloiu, Slatina.
PREMIU DE INTERPRETARE MASCULINA (rol principal) LICEU - Andrei Barbu, Pitesti.
PREMIU DE INTERPRETARE MASCULINA (rol secundar) LICEU - Daniel Popa, Fălticeni.
PREMIU DE INTERPRETARE FEMININĂ (rol principal) LICEU - Ansastasia Dade, Bucuresti.
PREMIU DE INTERPRETARE FEMININĂ (rol secundar) LICEU - Alice Grecu, Caracal.
PREMIUL DE SCENOGRAFIE - Trupa Keyko – Campulung.
PREMIUL DE REGIE, Trupa Birlic – liceu, Fălticeni.
PREMIUL DE COREGRAFIE - Rasmina Calabajos, Bucureşti.
PREMIUL DE ORIGINALITATE - Tomescu Mirela, Mioveni.
PREMIUL DE DEBUT - Rareş Ion - trupa Recreativ, Pitesti.