Lista nominală a noilor parlamentari ai PSD! Află ce argeșeni se află pe ea!

Lista noilor parlamentari PSD care au intrat în Parlament la alegerile din 6 decembrie 2020.

Iată lista nominală de deputați și senatori care vor reprezenta PSD:

 

Camera Deputatilor: 

Radu-Marcel Tuhuţ, ALBA

Mihai-Viorel Fifor, ARAD

Adrian Alda, ARAD

Simona Bucura-Oprescu, ARGEŞ

Nicolae Pavelescu, ARGEŞ

Nicolae Georgescu, ARGEŞ

Remus-Gabriel Mihalcea, ARGEŞ

Aurel Bălăşoiu, ARGEŞ

Ionel Floroiu, BACĂU

Costel Neculai Dunava, BACĂU

Claudiu-Augustin Ilişanu, BACĂU

Ana-Maria Cătăuţă, BACĂU

Ioan Mang, BIHOR

Steluţa-Gustica Cătăniciu, BIHOR

Vasile-Daniel Suciu, BISTRIŢA-NĂSĂUD

Bogdan-Gruia Ivan, BISTRIŢA-NĂSĂUD

Marius-Constantin Budăi, BOTOŞANI

Dan-Constantin Şlincu, BOTOŞANI

Constantin-Neculai Pătrăuceanu, BOTOŞANI

Marian-Iulian Rasaliu, BRAŞOV

Ana-Loredana Predescu, BRAŞOV

Florin Mircea, BRĂILA

Nicu Niţă, BRĂILA

George-Adrian Paladi, BRĂILA

Ion-Marcel Ciolacu, BUZĂU

Andi-Lucian Cristea, BUZĂU

Romeo-Daniel Lungu, BUZĂU

Laurenţiu-Cristinel Ţepeluş, BUZĂU

Florin-Silviu Hurduzeu, CARAŞ-SEVERIN

Romulus-Marius Damian, CARAŞ-SEVERIN

Dumitru Coarnă, CĂLĂRAŞI

Constantin Bîrcă, CĂLĂRAŞI

Patriciu-Andrei Achimaş-Cadariu, CLUJ

Marius-Horia Ţuţuianu, CONSTANŢA

Ileana-Cristina Dumitrache, CONSTANŢA

Dumitru-Lucian Lungoci, CONSTANŢA

Ioan Vulpescu, DÂMBOVIŢA

Georgeta-Carmen Holban, DÂMBOVIŢA

Radu-Mihai Popa, DÂMBOVIŢA

Marian Ţachianu, DÂMBOVIŢA

Alexandra Presură, DOLJ

Iulian-Alexandru Badea, DOLJ

Laura-Cătălina Vicol-Ciorbă, DOLJ

Eliza-Mădălina Peţa-Ştefănescu, DOLJ

Dumitru-Cosmin Durle, DOLJ

Aurel Nechita, GALAŢI

Viorica Sandu, GALAŢI

Mitică-Marius Mărgărit, GALAŢI

Laurenţiu-Viorel Gîdei, GALAŢI

Marian Mina, GIURGIU

Cristina-Elena Dinu, GIURGIU

Mihai Weber, GORJ

Claudiu Manta, GORJ

Natalia-Elena Intotero, HUNEDOARA

Ilie Toma, HUNEDOARA

Viorel Salan, HUNEDOARA

Ştefan Muşoiu, IALOMIŢA

Raluca Giorgiana Dumitrescu, IALOMIŢA

Vasilică Toma, IAŞI

Vasile Cîtea, IAŞI

Marius-Eugen Ostaficiuc, IAŞI

Silviu Nicu Macovei, IAŞI

Daniel-Florin Ghiţă, ILFOV

Gabriel-Valer Zetea, MARAMUREŞ

Gheorghe Şimon, MARAMUREŞ

Virgil Alin Chirilă, MEHEDINŢI

Cornel-Vasile Folescu, MEHEDINŢI

Dumitriţa Gliga, MUREŞ

Corneliu-Florin Buicu, MUREŞ

Ciprian-Constantin Şerban, NEAMŢ

Oana-Gianina Bulai, NEAMŢ

Remus Munteanu, NEAMŢ

Marius-Ionel Iancu, OLT

Ion-Cătălin Grecu, OLT

Florin-Ionuţ Barbu, OLT

Adrian-Ionuţ Chesnoiu, OLT

Emil-Florin Albotă, OLT

Bogdan-Andrei Toader, PRAHOVA

Simona-Maya Teodoroiu, PRAHOVA

Graţiela-Leocadia Gavrilescu, PRAHOVA

Rodica Paraschiv, PRAHOVA

Radu-Mihai Cristescu, SATU MARE

Florian-Claudiu Neaga, SĂLAJ

Bogdan Gheorghe Trif, SIBIU

Eugen Bejinariu, SUCEAVA

Mirela-Elena Adomnicăi, SUCEAVA

Vlad Popescu, SUCEAVA

Gheorghe Şoldan, SUCEAVA

Florin Piper-Savu, TELEORMAN

Paul Stancu, TELEORMAN

Sorin Mihai Grindeanu, TIMIŞ

Alfred-Robert Simonis, TIMIŞ

Mirela Furtună, TULCEA

Eduard-Andrei Popica, VASLUI

Adrian Solomon, VASLUI

Irinel-Ioan Stativă, VASLUI

Ştefan-Ovidiu Popa, VÂLCEA

Daniela Oteşanu, VÂLCEA

Eugen Neaţă, VÂLCEA

Nicuşor Halici, VRANCEA

Elena Stoica, VRANCEA

Alexandru Rafila, MUNICIPIUL BUCUREŞTI

Daniel Tudorache, MUNICIPIUL BUCUREŞTI

Adriana-Diana Tuşa, MUNICIPIUL BUCUREŞTI

Daniel Florea, MUNICIPIUL BUCUREŞTI

Nicoleta-Matilda Goleac, MUNICIPIUL BUCUREŞTI

Rodica Nassar, MUNICIPIUL BUCUREŞTI

Carmen-Ileana Mihălcescu, MUNICIPIUL BUCUREŞTI

Dan-Cristian Popescu, MUNICIPIUL BUCUREŞTI

Oana-Consuela Florea, MUNICIPIUL BUCUREŞTI

 

Senat


Călin-Gheorghe Matieş, ALBA

Eusebiu-Manea Pistru, ARAD

Ovidiu Puiu, ARGEŞ

Cristina-Mariana Stocheci, ARGEŞ

Bianca-Mihaela Purcărin, BACĂU

Ionela-Cristina Breahnă-Pravăţ, BACĂU

Florian-Dorel Bodog, BIHOR

Ioan Deneş, BISTRIŢA-NĂSĂUD

Lucian Trufin, BOTOŞANI

Marius-Alexandru Dunca, BRAŞOV

Marius-Gheorghe Toanchină, BRAŞOV

Ion Rotaru, BRĂILA

Lucian Romaşcanu, BUZĂU

Liliana Sbîrnea, BUZĂU

Ion Mocioalcă, CARAŞ-SEVERIN

Nicuşor Cionoiu, CĂLĂRAŞI

Vasile Dîncu, CLUJ

Felix Stroe, CONSTANŢA

Titus Corlăţean, DÂMBOVIŢA

Ion Prioteasa, DOLJ

Mihail Genoiu, DOLJ

Marius Humelnicu, GALAŢI

Laura Georgescu, GALAŢI

Robert-Marius Cazanciuc, GIURGIU

Ion-Cristinel Rujan, GORJ

Cornel-Cristian Resmeriţă, HUNEDOARA

Maricel Popa, IAŞI

Alfred-Laurenţiu-Antonio Mihai, ILFOV

Sorin Vlaşin, MARAMUREŞ

Liviu-Lucian Mazilu, MEHEDINŢI

Leonard Azamfirei, MUREŞ

Alexandru-Răzvan Cuc, NEAMŢ

Paul Stănescu, OLT

Siminica Mirea, OLT

Ştefan-Radu Oprea, PRAHOVA

Laura-Mihaela Fulgeanu-Moagher, PRAHOVA

Ioan Stan, SUCEAVA

Ionel-Dănuţ Cristescu, TELEORMAN

Eugen Dogariu, TIMIŞ

Sebastian Răducanu, TIMIŞ

Gabriela Creţu, VASLUI

Constantin-Bogdan Matei, VÂLCEA

Angel Tîlvăr, VRANCEA

Gabriela Firea, MUNICIPIUL BUCUREŞTI

Adrian Streinu Cercel, MUNICIPIUL BUCUREŞTI

Gabriel Mutu, MUNICIPIUL BUCUREŞTI

Daniel-Cătălin Zamfir, MUNICIPIUL BUCUREŞTI


Iată lista tuturor noilor senatori și deputați din Legislatura - 2021-2024:

- LISTA cu deputații AICI

- LISTA cu senatorii AICI


Sursa: stiripesurse.ro