Lista noilor parlamentari PNL! Află ce argeșeni sunt pe listă!

Lista noilor parlamentari care vor reprezenta PNL în Parlamentul Romaniei, dupa alegerile din 06 Decembrie 2020:

 

Camera Deputatilor: 

Florin-Claudiu Roman – ALBA ;

Corneliu Olar – ALBA ;

Glad-Aurel Varga –  ARAD ;

Ovidiu-Sergiu Bîlcea – ARAD ;

Gheorghe-Adrian Miuţescu –  ARGEŞ;

Daniel Constantin – ARGEŞ ;

Mircea Fechet –  BACĂU ;

Cătălina Ciofu –  BACĂU ;

Elena Hărătău –  BACĂU ;

Vasile-Aurel Căuş –  BIHOR ;

János Kiss – BIHOR ;

Ioan Cupşa –  BIHOR ;

Robert-Ionatan Sighiartău – BISTRIŢA-NĂSĂUD ;

Olivia-Diana Morar – BISTRIŢA-NĂSĂUD ;

Costel Şoptică –  BOTOŞANI ;

Ionuţ-Sorin Banciu –  BRAŞOV ;

Gabriel Andronache –  BRAŞOV ;

Dumitru Flucuş –  BRAŞOV ;

Alexandru Popa  – BRĂILA ;

Gabriel-Ioan Avrămescu – BUZĂU ;

Jaro Norbert Marşalic –  CARAŞ-SEVERIN ;

Dumitru Rujan –  CARAŞ-SEVERIN ;

Florian-Emil Dumitru –  CĂLĂRAŞI ;

Radu-Marin Moisin –  CLUJ ;

Ioan-Sabin Sărmaş – CLUJ ;

Sorin-Dan Moldovan –  CLUJ ;

Cristina Burciu –  CLUJ ;

Bogdan-Iulian Huţucă –  CONSTANŢA ;

Mircea-Marius Banias –  CONSTANŢA ;

Marian Cruşoveanu –  CONSTANŢA ;

Bogdan-Alexandru Bola –  CONSTANŢA ;

Gabriel Plăiaşu –  DÂMBOVIŢA ;

Liviu-Ioan Balint  –  DÂMBOVIŢA ;

Ştefan-Bucur Stoica – DOLJ ;

Nicolae Giugea – DOLJ ;

Ionuţ-Marian Stroe – DOLJ ;

George-Cătălin Stângă – GALAŢI ;

Onuţ Valeriu Atanasiu –  GALAŢI ;

Alexandru-Ioan Andrei – GIURGIU ;

Maria-Gabriela Horga –  GIURGIU ;

Dan Vîlceanu –  GORJ ;

Gheorghe Pecingină –  GORJ ;

Vetuţa Stănescu –  HUNEDOARA ;

Rodica-Luminiţa Barcari –  IALOMIŢA ;

Iulian-Alexandru Muraru –  IAŞI ;

Sorin Năcuţă –  IAŞI ;

Alexandru Kocsis-Cristea –  IAŞI ;

Andrei-Daniel Gheorghe –  ILFOV ;

George-Cristian Tuţă –  ILFOV ;

Călin-Ioan Bota – MARAMUREŞ ;

Florin-Alexandru Alexe –  MARAMUREŞ ;

Virgil-Daniel Popescu –  MEHEDINŢI ;

Dumitru Mărculescu – MEHEDINŢI ;

Ervin Molnar –  MUREŞ ;

Corneliu-Mugurel Cozmanciuc –  NEAMŢ ;

Laurenţiu-Dan Leoreanu –  NEAMŢ ;

Mara-Daniela Calista –  NEAMŢ ;

Gigel-Sorinel Ştirbu –  OLT ;

Marian-Cătălin Predoiu –  PRAHOVA ;

George Ionescu –  PRAHOVA ;

Mircea Roşca –  PRAHOVA ;

Răzvan-Sorin Prişcă –  PRAHOVA ;

Adrian-Felician Cozma –  SATU MARE ;

Lucian-Nicolae Bode –  SĂLAJ ;

Raluca Turcan –  SIBIU ;

Christine Thellmann –  SIBIU ;

Constantin Şovăială –  SIBIU ;

Ioan Balan –  SUCEAVA ;

Angelica Fădor – SUCEAVA ;

Bogdan Gheorghiu –  SUCEAVA ;

Costel Barbu –  TELEORMAN ;

Florică Ică Calotă –  TELEORMAN ;

Maria Stoian –  TELEORMAN ;

Marilen-Gabriel Pirtea –  TIMIŞ ;

Ben-Oni Ardelean –  TIMIŞ ;

Cosmin Şandru –  TIMIŞ ;

Claudiu-Martin Chira –  TIMIŞ ;

George Şişcu –  TULCEA ;

Michael Gudu –  TULCEA ;

Nelu Tătaru –  VASLUI ;

Tudor Polak –  VASLUI ;

Cristian Buican –  VÂLCEA ;

Laurenţiu-Nicolae Cazan –  VÂLCEA ;

Ion Ştefan –  VRANCEA ;

Ionel Dancă –  VRANCEA ;

Ludovic Orban –  MUNICIPIUL BUCUREŞTI ;

Victoria-Violeta Alexandru –  MUNICIPIUL BUCUREŞTI ;

Cristina Trăilă –  MUNICIPIUL BUCUREŞTI ;

Antonel Tănase –  MUNICIPIUL BUCUREŞTI ;

Sebastian-Ioan Burduja –  MUNICIPIUL BUCUREŞTI ;

Cristian-Tudor Băcanu –  MUNICIPIUL BUCUREŞTI ;

Pavel Popescu –  MUNICIPIUL BUCUREŞTI ;

Valentin-Ilie Făgărăşian –  Diaspora

 
Senat


Sorin-Ioan Bumb –  ALBA ;

Ioan Cristina –  ARAD ;

Dănuţ Bica –  ARGEŞ ;

Cătălin-Daniel Fenechiu, – BACĂU ;

Gheorghe Carp –  BIHOR ;

Adrian Hatos –  BIHOR ;

Ovidiu-Iosif Florean –  BISTRIŢA-NĂSĂUD ;

Vasile-Cristian Achiţei –  BOTOŞANI ;

Mihail Veştea –  BRAŞOV ;

Vlad-Mircea Pufu –  BUZĂU ;

Ion-Marcel Vela –  CARAŞ-SEVERIN ;

Ciprian Pandea –  CĂLĂRAŞI ;

Nechita-Adrian Oros –  CLUJ ;

Septimiu-Sebastian Bourceanu –  CONSTANŢA ;

Virgil Guran –  DÂMBOVIŢA ;

Nicolae-Ionel Ciucă –  DOLJ ;

George Scarlat –  GALAŢI ;

Toma-Florin Petcu –  GIURGIU ;

Ion Iordache –  GORJ ;

Vasilică Potecă –  HUNEDOARA ;

Lucica Dina Muntean –  HUNEDOARA ;

Laura-Iuliana Scântei –  IAŞI ;

Nicoleta Pauliuc –  ILFOV ;

Cristian-Augustin Niculescu-Ţâgârlaş –  MARAMUREŞ ;

Stela Firu –  MEHEDINŢI ;

Ioan-Cristian Chirteş –  MUREŞ ;

Eugen Ţapu Nazare –  NEAMŢ ;

Liviu-Dumitru Voiculescu –  OLT ;

Roberta-Alma Anastase –  PRAHOVA ;

Alexandru Nazare –  PRAHOVA ;

Nicolae Neagu –  SIBIU ;

Constantin-Daniel Cadariu –  SUCEAVA ;

Eugen Pîrvulescu –  TELEORMAN ;

Alina-Ştefania Gorghiu –  TIMIŞ ;

Iulian-Mihail Bîca –  VASLUI ;

Claudia-Mihaela Banu –  VÂLCEA ;

Raluca-Gabriela Ioan –  VRANCEA ;

Florin-Vasile Cîţu –  MUNICIPIUL BUCUREŞTI ;

Sorin Mihai Cîmpeanu –  MUNICIPIUL BUCUREŞTI ;

Monica-Cristina Anisie –  MUNICIPIUL BUCUREŞTI ;

Viorel-Riceard Badea –  Diaspora

 

Sursa: realitatea.net