Fii primul care se remarcă! SC Energomontaj Grup angajează economist

SC Energomontaj Grup angajează, full time, economist în departamentul de contabilitate.

Cerinte:

Studii superioare in domeniul financiar contabil;
Experienta relevanta (minim 1 an) pe o pozitie similara;
Cunostinte de operare program contabilitate si MS Office (cunostinte avansate de Excel);
Cunostinte solide de contabilitate financiara si de gestiune, legislatie fiscala;
Persoana analitica, structurata, atitudine proactiva, spirit de echipa;
Bune abilitati de comunicare

Principalele responsabilitati vor fi:

Inregistrare documente contabile (facturi, deconturi, bonuri de consum, extrase de cont);
Evidenta investitiilor, a activelor imobilizate;
Evidenta si urmarirea costurilor si veniturilor pe lucrari;
Verificarea inregistrarilor contabile efectuate si validarea lor;
Efectuarea de operatiuni contabile specifice;
Participa la activitatea de inchidere de luna si inchidere de an;
Participa la audit;
Participa la inventarierea patrimoniului;
Intocmeste rapoarte periodice catre management.

Se oferă:

Contract individual de munca incheiat pentru perioada nedeterminata;
Pachet salarial competitiv (negociabil in functie de studii si experienta);
Suport logistic pentru desfasurarea activitatii;

Aplica aici