DE AZI! Se ia curentul în 26 de localități din Argeș! Piteștiul- afectat

Începând de luni, 18 iunie, Distribuție Oltenia va executa lucrări în rețele electrice, motiv pentru care vor avea loc întreruperi în furnizarea curentului electric pe toată durata săptămânii. Vor fi afectate gospodării și firme din aproximativ 26 localități ale județului Argeș, inclusiv din municipiul Pitești.


LUNI, 18 IUNIE

09:00 – 12:00 Moşoaia Sat Ţârdeşti alimentat din PTA Ţârdeşti
12:00 – 15:00 Uda Sat Uda alimentat din PTA Uda de Jos
09:30 – 10:30/ 15:00 – 16:00 Bascov Sat Luncă, PTA Weld Mildin CND (terţ), PTA Weld Gaz (terţ), PTA SLE Impex (terţ), PTA Giserion (terţ), PTCZ SI CHE Budeasa (terţ)
09:30 – 10:30 /15:00 – 16:00 Budeasa Satele: Budeasa Mare, Găleşesti, Rogojina, Valea Mărului, Stoieneşti, Caloteşti
09:00 – 16:00 Sat Luncă
09:00 – 16:00 Poienarii de Mușcel PTA Pompe Apă Râul Târgului
09:00 – 16:00 Cȃmpulung De la Liceul Tehnologic Auto la ieșirea spre Pitești, cartierele: Grădiște cu blocurile aferente, Pescăreasa cu blocurile aferente, Sediul APIA Cȃmpulung, Liceul Tehnologic Auto, PTA Setrometal (terţ), PTA Sortare Steril (terţ), PTA Prefacomin (terţ), PTA Trinina Schitu Golești (terţ)
09:00 – 11:00 Stâlpeni Sat Rădeşti alimentat din PTA SMA Rădeşti
11:00 – 13:00 Godeni Sat Coteşti alimentat din PTA Coteşti
13:00 – 16:00 Stoeneşti Sat Stoeneşti zona de la Primărie alimentată din PTA Stoeneşti

MARȚI, 19 IUNIE

09:00 – 12:00 Bălileşti Sat Bălileşti alimentat din PTA Bălileşti 1
12:00 – 16:00 Schitu Goleşti Sat Valea Pechii alimentat din PTA Valea Pechii
09:00 – 13:00 Schitu Golești de la intrarea spre satul Valea Pechii la ieșirea spre Pitești, zona Primărie, satele: Valea Pechii Lăzărești, PTAb Radic Star Schitu Golești (terţ), PTAb Fontana (terţ), PTA Telemobil Lăzărești (terţ)
09:00 – 13:00 Godeni Sat Capu Piscului, PTA Moară Soare Capu Piscului (terţ), PTA Staţie Epurare Godeni (terţ)
13:00 – 16:00 Schitu Golești Sat Schitu Golești de la intrarea dinspre Cȃmpulung la intrarea spre satul Valea Pechii

MIERCURI, 20 IUNIE

09:00 – 12:00 Hârtieşti Sat Hârtieşti alimentat din PTA Hârtieşti
12:00 – 16:00 Vultureşti Sat Vultureşti alimentat din PTA Vultureşti 2
09:00-16:00 Schitu Golești Sat Loturi, Staţia CHE Schitu Golești (terţ)
09:00 – 12:00 Cotmeana Sat Bascovele alimentat din PTA Bascovele
09:00 – 16:00 Oarja Satele: Oarja, Ceauşeşti, Stănislăveşti
09:00 – 16:00 Suseni Satele: Suseni, Odaieni, Găleşeşti, Strâmbeni, Ţuţuleşti, Burdeşti, Ştefaneşti, Chiriţeşti
09:00 – 16:00 Rociu Satele: Gliganu de Sus, Gliganu de Jos, Şerbăneşti, PT Romcolet (terƫ)
09:00 – 16:30 Bascov Sat Bascov - zona blocurilor de la ieşirea spre Râmnicu Vâlcea, zona PTTR Bascov, PTA Asfalt Bascov (terţ), PTA Tirolex (terţ), PTA Foraj Bascov (terţ)
08:00 – 16:00 Tigveni Satele: Bălileşti, Vlădeşti, Badislava

JOI, 21 IUNIE

09:00 – 11:00 Stâlpeni Sat Stâlpeni alimentat din PTA Complex Stâlpeni
11:00 – 13:00 Sat Stâlpeni zona Blocuri Stâlpeni alimentat din PTA Blocuri Stâlpeni
13:00 – 16:00 Sat Livezeni alimentat din PTA Livezeni 1
09:00 – 16:00 Rucăr Sat Sătic, PTA Vilă Boldișor (terţ), PTA Marcov (terţ), PTA Lucent (terţ), PTA Hollyday (terţ), PTA Acko (terţ), PTA Servicii Interne Baraj Sătic(terţ), PTA Băldescu (terţ), PTCZ SI CHE Clăbucet (terţ), PTA Alfram (terţ), PTCZ Baraj Pecineagu (terţ), PTA Cabană Cascoe (terţ), PTA Internaţional Service (terţ), PTA Releu TV Rucăr (terţ)
09:00 – 16:00 Dâmbovicioara Dâmbovicioara în totalitate, PTA Pompe Apă Ciocanu (terţ), PTA Cabană Brusturet (terţ), PTA Cherestea Dâmbovicioara (terţ), PTA Dealul Sasului 2 (terţ)
12:00 – 15:00 Suseni Sat Ţuţuleşti alimentat din PTA SMA Ţuţuleşti
08:00 – 16:00 Tigveni Sat Blaj

VINERI, 22 IUNIE

09:00 – 13:00 Priboieni Sat Priboieni alimentat din PTA Priboieni 3
13:00 – 16:00 Leordeni Sat Cotul Malului alimentat din PTA Cotul Malului
09:00 – 12:00 Sat Glâmbocata alimentat din PTA Fermă Pomicolă Glâmbocata
09:00 – 12:00 Piteşti Străzile: Carpați și Negru Vodă cu blocurile: C 2, C 3, F 1, L 2, Laboratorul de Sanatate Mintală alimentate din PTCZ 3 Nord
09:30 – 15:00 Căteasca Satele Căteasca, Popești, Gruiu, Cireşu, Siliștea alimentate din: PTA 2 SMA Căteasca, PTA Peco SNP Petrom (terț), PTA Bază Recepţie, PTCZ SDFV Căteasca, PC CTP Invest (terţ), PTAb CTP Invest (terţ), PTA Emi International (terţ), PTA Quatro Prod Plast, PTA 1 Taurine Căteasca, PTA 2 Taurine Căteasca, PTA Euro Industries 97 (terţ), PTA Ferma Oi Căteasca, PTA Moara Siliștea, PTA Gruiu, PTA Siliştea 1, PTA Siliştea 2, PTA Siliştea 3, PTA Cireşu 1, PTA Cireşu 2, PTA SMA Cireşu, PTA SPP 8 Gruiu, PTA Zootehnie Gruiu, PTA 1 UM Gruiu, PTCZ 1 UM Gruiu, PTCZ 2 UM Gruiu
09:00 – 16:00 Poienarii de Mușcel Satele: Poienari de Mușcel, Valea Îndărăt, Jugur

09:00 – 16:00 Boteni Sat Boteni, străzile: Ungureni, Puiulești, Mină Boteni alimentate din PTA Uscătorie Boteni, PTA Carieră Gips Boteni (terţ)
12:00 – 15:00 Morăreşti Sat Spiridoni alimentat din PTA Spiridoni
09:00 – 16:00 Cȃmpulung Liceul Dinicu Golescu, sediul IMC, SPADPP Cȃmpulung, UM de Vȋnători de Munte, Gara Cȃmpulung, Clinica Pargasat, străzile: Mărăști, Cazărmii, Petre Ţuţea, CD Aricescu, Negulici, Colonel Zlătian, Gării, Negru Vodă de la Gară la vila Paul, Republicii ȋn zona fostului sediu al Poliţiei


Lucrările pot fi reprogramate în situaţia în care condiţiile meteo sunt nefavorabile.