Clasic Market Mioveni angajează agent de vânzări!

Clasic Market Mioveni angajează agent de vânzări.

Responsabilități:

• Răspunde la întrebări referitoare la serviciile și la produsele sale;
• Calculează prețurile de vânzare, și primește și procesează plata;
• Demonstrează utilizarea sau operarea produselor;
• Descrie produsele și explică utilizarea, operarea și îngrijirea produselor către clienți;
• Întâmpină clienții și află ce doresc sau ce au nevoie;
• Menține cunoștințele despre vânzări și promoțiile actuale, politicile privind plățile și schimburile și practicile de securitate;
• Menține înregistrări legate de vânzări;
• Plasează comenzi speciale sau apelează la alte magazine pentru a găsi articolele dorite;
• Pregătește fise de vânzări sau contracte de vânzare;

Calificări și cerințe:

• Diplomă de liceu sau echivalent;
• Abilitatea de a lucra direct cu publicul, de a convinge oamenii să cumpere mărfuri și de a dezvolta relații de lucru constructive și de colaborare cu colegii.

Competențe (în ordinea importanței):

• Fiabilitate - Poziția impune ca persoana potrivită să fie fiabilă, responsabilă și de încredere și să își îndeplinească obligațiile atribuite.
• Cooperare - Persoana potrivită pentru această poziție trebuie să fie o persoană care să se comporte respectuos cu ceilalți la locul de muncă și să aibe o atitudine cooperantă.
• Autocontrol - Poziția necesită menținerea calmului, a emoțiilor sub control, controlarea furiei și evitarea comportamentului agresiv, chiar și în situații foarte dificile.
• Integritate – Persoana potrivită pentru această poziție trebuie să fie cinstită și etică.
• Atenție la detalii - Postul necesită atenție la detalii și minuțiozitate în îndeplinirea sarcinilor de lucru.

Vă așteptăm în showroom-ul din Mioveni: Str. Parasti, Nr.29B, Mioveni, Arges
Mail: contact@clasicmarket.ro
Tel: +40 (0) 746 445 443

Program de Lucru
Luni: 8:00 – 17:00
Marţi: 8:00 – 17:00
Miercuri: 8:00 – 17:00
Joi: 8:00 – 17:00
Vineri: 8:00 – 17:00
Sâmbătă: ÎNCHIS
Duminică: ÎNCHIS