BCMU FCA Pitești învinge Timișoara după un meci cu mulți nervi

În primul meci disputat în fața propriilor suporteri, BCMU FCA Pitești a învins cu scorul de 78-64 pe BC Timișoara. Partida s-a jucat sub o tensiune nejustificată, la final unul dintre baschetbaliștii oaspeților, Ionuț Drăgușin, fiind aproape să se ia la bătaie cu spectatorii. Victoria s-a conturat abia în ultimul sfert, atunci când nervii timișorenilor au cedat definitiv.

Prima repriză a fost a americanilor
Partida a început într-o notă de echilibru, niciuna dintre echipe nereușind să se distanțeze (6-6, 8-8, 10-10), chiar și scorul de la finalul primului sfert fiind egal, 13-13, după un coș spectaculos de 3 puncte reușit de finlandezul Nuutinen.

CITIȚI AICI ÎNTREG ARTICOLUL ... BCMU FCA Pitești învinge Timișoara după un meci cu mulți nervi