Bascovul domină autoritar campionatul județean de fotbal

Unirea Bascov și AS Poiana Lacului, primele două clasate din campionatul județean, s-au întâlnit în runda cu numărul 11, pe terenul celor de la DLR Pitești.
Bascovul s-a impus finalmente cu 2-0, prin golurile marcate de Tameș(min72) și Boboacă(min.86). Prima repriză a fost la discreția liderului, însă acesta nu a reușit să fructifice niciuna dintre ocaziile avute, iar de cealaltă parte, cei de la Poiana Lacului au arătat că nu întâmplător ocupă poziția secundă în clasament.
Paradoxal, pauza a fost un sfetnic bun pentru oaspeți, aceștia fiind mai prezenți în joc, însă nici ei nu au reușit să modifice tabela.

Prima clasată a reușit să se impună în cele din urmă meritat, după reușitele a doi dintre cei mai experimentați jucători.

CITIȚI AICI ÎNTREG ARTICOLUL ... Bascovul domină autoritar campionatul județean de fotbal